Valdžia ragino žmones dėvėti kaukes ir riboti laiką lauke, gyventojai skundėsi, kad jiems sunku kvėpuoti dėl aitraus smogo, dabar jau tapusio įprastu žiemos mėnesiais.
Užfiksuota, kad PM2,5 teršalų – pavojingų vėžį sukeliančių mikrodalelių, kurios per plaučius patenka į kraujotakos sistemą – lygis pasiekė 227 mikrogramus kubiniame metre ir 15 kartų viršijo didžiausią Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) leidžiamą lygį.
Rytą Hanojus buvo Šveicarijos stebėjimo bendrovės IQAir labiausiai užterštų didžiųjų pasaulio miestų sąrašo viršūnėje. 2023 m. IQAir reitinge miestas buvo tarp 10-ies labiausiai užterštų pasaulio sostinių.
Kai kurie gyventojai dėl sunkumų kvėpuoti atsisakė motociklų ir persėdo į autobusus bei taksi, nepaisydami dėl to padidėjusių išlaidų. Jie skundėsi, kad oro kokybė tokia bloga, kad yra priversti nuolat dėvėti kaukes.
PSO teigimu, su oro tarša susiję daugelis rimtų sveikatos sutrikimų, įskaitant insultą, širdies ligas ir plaučių vėžį.
Ekspertai teigia, kad taršą Hanojuje lemia didelis statybų mastas, daugybė kasdien po miestą zujančių motociklų ir automobilių, problemą didina šalies šiaurėje esančios anglimi kūenamos elektrinės bei žemės ūkio atliekų deginimas. Taršos emisijos šaltiniai mažai keičiasi, tad Hanojaus gyventojai sulauks palengvėjimo tik prasidėjus musonui iš šiaurės rytų. Paprastai lietaus Hanojuje nebūna iki kovo mėnesio.
Naujausi komentarai