Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzijos eksprezidentas N. Sarkozy apklausiamas jau antrą dieną

2018-03-21 09:41
BNS inf.

Prancūzijos eksprezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) trečiadienį vėl atvyko į policiją, kur antrą dieną iš eilės apklausiamas tiriant įtarimus, kad velionis Libijos diktatorius Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) 2007-aisiais skyrė didelę sumą grynųjų jo rinkimų kampanijai, pranešė tyrimui artimi šaltiniai.

N. Sarkozy prieš pat 8 val. (9 val. Lietuvos laiku) atvyko į netoli Paryžiaus esančio Nantero prokuratūrą, kur jį apklausia korupcijos, pinigų plovimo ir mokestinio sukčiavimo bylas tiriantys prokurorai. 

Pirmai apklausai į policiją N. Sarkozy buvo atvežtas antradienį ryte. Iš pastato jis išėjo tik apie vidurnaktį.

Eksprezidento advokatai kol kas nieko nekomentuoja.

Tai vienas iš kelių tyrimų, pradėtų 63 metų N. Sarkozy atžvilgiu nuo tada, kai šis dešiniųjų pažiūrų politikas 2012-aisiais paliko prezidento postą, išdirbęs jam vieną kadenciją.

Nuo 2013 metų atliekamo tyrimo dėmesio centre yra žiniasklaidos pranešimai ir velionio Libijos diktatoriaus sūnaus Seif al Islamo (Seif Islamo) pareiškimai, esą M. Kadhafi  finansavo N. Sarkozy rinkimų kampaniją.

N. Sarkozy tai griežtai atmetė ir tvirtino, jog tai tėra kerštingų Libijos režimo narių, nirštančių dėl Prancūzijos dalyvavimo JAV vadovaujamoje karinėje intervencijoje, užbaigusioje 41 metus trukusį M. Kadhafi valdymą, kalbos.

Antradienį buvo apklaustas ir N. Sarkozy prezidentavimo laikotarpiu aukštas pareigas ministrų kabinete ėjęs Brice'as Hortefeux (Brisas Hortefė). Jo apklausa baigėsi likus maždaug pusvalandžiui iki vidurnakčio.

„Daviau parodymus laisva valia. Pateiktos detalės turėtų padaryti galą daugybei klaidų ir melo“, – parašė B. Hortefeux socialiniame tinkle „Twitter“. 

Pagal Prancūzijos įstatymus, N. Sarkozy apklausai gali būti sulaikytas ne ilgiau kaip 48 valandoms. Vėliau jis turi būti paleistas ir gali būti vėl išviestas į apklausą, arba turi stoti prieš teisėją, galintį pareikšti jam kaltinimus. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų