Pereiti į pagrindinį turinį

Skaudi žinia pareigūnams: nebeliks raitosios policijos – žirgai iškeliaus į aukcioną

Lietuva visiškai atsisako raitosios policijos būrio ir tarnybinių žirgų. Anot Policijos departamento, raitoji policija turi per mažai pareigų, yra nebeefektyvi, todėl nuspręsta šiam padaliniui nebeskirti finansavimo. Raitųjų pareigūnų būrys buvo mažinamas jau kelerius metus. Dabar jo išvis atsisakyta. Pareigūnai perkeliami į kitus padalinius, o žirgai – parduodami aukcione. Tačiau pareigūnams atsisveikinti su žirgais itin sunku.

Skaudi žinia pareigūnams: nebeliks raitosios policijos – žirgai iškeliaus į aukcioną
Skaudi žinia pareigūnams: nebeliks raitosios policijos – žirgai iškeliaus į aukcioną / LNK stop kadrai

Žana Grekienė dešimt metų dirbo raitosios policijos būryje. Vadovybės sprendimas raitojo būrio atsisakyti ją liūdina.

„Tikrai labai liūdžiu. Sunku suvaldyti emocijas“, – teigė buvusi raitosios policijos būrio pareigūnė Ž. Grekienė.

Visus tarnybos metus Ž. Grekienė dirbo su žirgu vardu Lego, atsisveikinti itin sunku. Prieš kelis metus, vykstant riaušėms, agresyvūs asmenys bandė pareigūnę sužeisti, tąkart žirgas išgelbėjo jos gyvybę.

„Labai sunku kalbėti apie jį“, – kalbėjo Ž. Grekienė.

Ž. Grekienė, paklausta, ar būtent apie Lego sunku kalbėti, atsakė: „Taip, labai sunku kalbėti, nes tai buvo daugiau nei žirgas, tai buvo partneris, buvo daug situacijų, kai dėl jo likome gyvi.“

LNK stop kadras.

Ne ką lengviau ir kitiems buvusios raitosios policijos būrio pareigūnams.

„Per savo išeigines jie atvykdavo su tuo žirgu pasimatyti, atveždavo lauktuvių ir panašiai. Tas kontaktas yra labai artimas – tiek žirgo, tiek pareigūno, kuriam jis buvo priskirtas“, – nurodė Ikiteisminio tyrimo įstaigų profsąjungos atstovas Viktoras Čedovičius.

Šiame žirgyne yra dar šeši tarnybiniai policijos žirgai. Pavyzdžiui, čia dar yra ir Portje, jis tarnavo dešimt metų. Tačiau jau šalia jo yra lentelė, skelbianti, kad jis, kaip ir kiti žirgai, bus parduotas aukcione.

Pareigūnai tikisi, kad žirgai pateks į geras rankas. Ne visi turi galimybę savo žirgus nusipirkti.

„Pateiktas tiesiog į aukcioną. Žinant jo sveikatos būklę, manau, kad nieko gero negalime tikėtis. Yra labai liūdna“, – tvirtino Ž. Grekienė.

Apie raitosios policijos atsisakymą kalbėta jau kelis metus, esą raitoji policija nebėra efektyvi.

„Sprendimas tikrai nebuvo lengvas, bet prie jo atėjome dėsningai, nes gyvenimas keičiasi, policijos veikla irgi keičiasi“, – aiškino Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renaldas Žekonis.

J. Kalinsko / ELTOS nuotr. 

Su žirgais pareigūnai patruliuodavo vietose, į kurias sunku patekti automobiliu, taip pat prie stadionų, vykstant sporto varžyboms ir renginiams. Žirgai buvo pasitelkiami malšinant riaušes.

„Paskutinį kartą panaudojome 2007 metais, tai prieš 17 metų“, – pabrėžė R. Žekonis.

„Jeigu Vilnius stadiono neturi, tai Kaunas stadioną turi. Tie renginiai bet kokiu atveju vyksta. Man gaila, kad mes kaip barbarai pastarąjį dešimtmetį einame policijos griovimo būdu“, – nurodė Policijos profsąjungos vadovė Roma Katinienė.

Anot generalinio komisaro pavaduotojo, išlaikyti žirgus policijai tapo finansine našta.

„Tai tikrai didelės investicijos ir tarp policijos investicinių sričių, deja, raitoji policija nebuvo prioritetas“, – tvirtino R. Žekonis.

Tai tikrai didelės investicijos ir tarp policijos investicinių sričių, deja, raitoji policija nebuvo prioritetas.

Profsąjunga įsitikinusi, kad veiksmingiau būtų atsisakyti kitų dalykų.

„Švaistoma yra tikrai daug pinigų išlaikymui – orkestrams, bažnyčioms ir panašiai. Manau, kad yra tikrai nepakankamai efektyvus tų pačių lėšų panaudojimas“, – pabrėžė R. Katinienė.

Net jeigu policijos biudžete atsirastų daugiau pinigų, žirgų susigrąžinimo klausimas nebūtų svarstomas.

„XXI amžiuje tikrai yra priemonių, kurios efektyvios patruliavimui viešose vietose ir ten, kur sunkus priėjimas. Paspirtukai, dviračiai, keturračiai, riedžiai, neužmirškime dronų galimybių“, – šnekėjo R. Žekonis.

„Ne visuose bruzgynuose tas dronas skrenda, nes neturime tokių galingų, kad skristų daug kilometrų“, – kalbėjo Policijos profsąjungos atstovas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Pastaruoju metu raitosios policijos būryje dirbo penki pareigūnai. Jiems pasiūlytos kitos darbo vietos.

„Su kiekvienu individualiai buvo perkalbėta, jie turėjo galimybę pasirinkti, į kurią kitą pareigybę policijos sistemoje galėtų pereiti. Sprendimai suderinti“, – aiškino policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

Tačiau profsąjunga įžvelgia nesąžiningumą pareigūnų atžvilgiu.

„Pareigūnai, dirbantys raitajame padalinyje, visą savo tarnybą yra išdirbę ten. Jie atėjo ne į policiją, o būtent į raitąją policiją, todėl jiems buvo labai sunku pasirinkti kitas tarnybas“, – aiškino V. Čedovičius.

„Gali būti, kad dalis pareigūnų išvis paliks tarnybą“, – pabrėžė R. Katinienė.

Išlaikyti vieną žirgą policijai per mėnesį kainuoja apie 3 tūkst. eurų. Dar prieš dešimtmetį raitosios policijos būryje dirbo apie 30 pareigūnų. Palaipsniui būrį mažinant, dabar liko tik šeši policijos žirgai, kurių atsisakoma.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Rūtenis

Pritariu ir palaikau, kad nors ir pavėluotai, bet visgi dašuto, kaip kad gal dašus, jog negražu yra sustabdžius automobilį raustis po daiktadėžę ir rastus pinigus skaičiuoti ar tie neviršyja 10K sumos, nes kitu atveju jie bus atimti. Kas galėtu man atsakyti- kodėl XXI amžiuje, kapitalistinėje visuomenėje žmogus negali vežiotis savo rankomis uždirbtų pinigų, jei net TSRS laikais galėjai vežiotis bele kiek, ir dar milicija būtų palydėjus , kad niekas nepasikėsintu. Išvada- gyvename laisvos rinkos kreivų veidrodžių karalystėje.
0
0
Antraštė tai žiauri

Skaudi žinia tai nebent tiems 6 pareigūnams, o man kaip ir likusiems 99. 9 procentams pareigūnų absoliučiai vienodai nes tai tikrai buvo bereikalingas pinigų taškymas be jokio naudos. Pasirodyti, kad turi nereiškia, kad bus kur panaudot.
1
-1
Sarka

Sprendima atsaukti, sunaikinti labai lengva, sukurti labai sunku
2
0
Visi komentarai (12)

Daugiau naujienų