„Man paskambino Gintautas Paluckas vakar ir jis pakvietė mane į savo komandą. Manau, tai viską ir atsako“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė P. Poderskis, paklaustas, kas jį delegavo tapti ministru.
„Mes vakar buvome susitikę, pasikalbėjome apie tai, kokios yra jo (R. Žemaitaičio – ELTA) vizijos, kaip jis mato darbus. Ir manau, kad bendrų taškų ten yra daugiau, negu būtų galima pagalvoti“, – pridūrė jis.
„Kaip minėjau, aš ateinu dirbti į G. Palucko Vyriausybę ir komandą. Tai, kad tai priskirta šiai partijai, manau, jeigu Lietuvos žmonės išrinko tokius atstovus, tai taip ir yra“, – pakartojo kandidatas.
Pagal koalicinę sutartį, Aplinkos, kaip ir Teisingumo bei Žemės ūkio ministerijos yra deleguotos „Nemuno aušrai“.
Jeigu taps ministru, P. Poderskis tikina, kad bus atskaitingas ne tiek „Nemuno aušrai“, bet visam Seimui bei jame veikiančiomis politinėmis jėgomis. Kandidatas tikina ir savarankiškai formuosiąs savo politinę komandą.
„Rinksime žmones, kurie galėtų pirmiausiai pagal tą viziją, kurią mes turime ir Vyriausybės programoje, įgyvendinti darbus“, – teigė jis, paklaustas, ar tarp viceministrų gali būti „aušriečių“.
„Jeigu taip sutaps, kad jie bus ir „Nemuno aušros“ sąraše, tai, manau, tame nebus didelės problemos. Bet, visų pirma, man reikės asmeniškai su jais dirbti. Tai tą pasirinkimą darysiu aš“, – aiškino P. Poderskis.
Pasisakė, ką galvoja apie R. Žemaitaitį: labai daug ir plačiai visko kalba
Po susitikimo su šalies vadovu, kandidatas į aplinkos ministrus sulaukė ir klausimo, ką jis galvoja apie „Nemuno aušros“ pirmininką R. Žemaitaitį.
„Tai yra Lietuvos politikas, labai daug ir plačiai visko kalba. Nežinau, nieko per daug apie jį negalvoju, neatsikeliu galvodamas apie Remigijų Žemaitaitį ir koks jis yra“, – tepasakė P. Poderskis.
Anksčiau P. Poderskis yra dirbęs Vilniaus miesto administracijos direktoriumi, priklausė Laisvės partijai, tačiau vėliau ją paliko. Susiklosčiusią situaciją, kai yra teikiamas į „Nemuno aušrai“ priklausančių ministerijų vadovus, jis tikino vertinantis „ironiškai“.
Nežinau, nieko per daug apie jį negalvoju, neatsikeliu galvodamas apie Remigijų Žemaitaitį ir koks jis yra.
Tai, jog Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriui, buvusiam Vilniaus miesto administracijos direktoriui P. Poderskiui siūloma tapti aplinkos ministru paaiškėjo vakar. Iki tol „aušriečiai“ buvo įvardiję kitą potencialą pretendento pavardę – į šį postą svarstytas Tomas Kovėra, tačiau sulaukęs žiniasklaidos dėmesio atsisakė galimybės siekti minėto posto.
Viešojoje erdvėje dėmesio sulaukė T. Kovėros biografijos detalės – 2003 m. Vilniaus apygardos teismas jį pripažino kaltu dėl neteisėto šaunamųjų ginklų gabenimo ir neatsargaus jų laikymo. 2004 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė, kad vyras už minėtas nusikalstamas veikas nuteistas pagrįstai.
Tiesa, klausimų sukėlė ir P. Poderskio kandidatūra – „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė nurodė, jog pastarąją kandidatūrą ji sužinojo iš žiniasklaidos.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę prezidentas G. Nausėda praėjusią savaitę pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.
Pirmoji į aplinkos ministrus siūlyta Sigito Podėno kandidatūra nepraėjo Prezidentūros filtro.
S. Skvernelis nežino, kas pasiūlė P. Poderskio kandidatūrą
Seimo pirmininkas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis tikina nežinąs, kas pasiūlė kandidato į aplinkos ministrus P. Poderskio pavardę – paskirtasis premjeras G. Paluckas ar „aušrietis“ R. Žemaitaitis. Ir nors pats pretendentas leidžia suprasti, kad į naująją Vyriausybę nėra deleguotas „aušriečių“, S. Skvernelis primena – koalicijos sutartyje numatyta, kad Aplinkos ministerija yra skirta „Nemuno aušrai“.
„Nežinau, (kas pasiūlė – ELTA). Reikėtų klausti paskirtojo premjero, kas jam pasiūlė. Faktas tai, kad pagal koalicijos sutartį ši atsakomybės sritis paskirta „Nemuno aušrai“. Ir tas asmuo, jeigu bus patvirtintas ministru, bus deleguotas „Nemuno aušros“. Tai taip ir bus“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvenrelis, paklaustas, ar žino, kas pasiūlė P. Poderskio kandidatūrą.
„Nenorėčiau komentuoti kitų koalicijos partnerių veiksmų. Tai liečia ministrą pirmininką ir partijos „Nemuno aušra“ pirmininką“, – tepasakė „Vardan Lietuvos“ lyderis.
A. Širinskienė kritikuoja P. Poderskio kandidatūrą: nelabai jaučiu, kad jis yra mūsų ministras
„Nemuno aušros“ atstovė A. Širinskienė pripažįsta sunkiai įsivaizduojanti tolesnį darbą su kandidatais į aplinkos ir teisingumo ministrus, kurie partijos kolegoms, pasak jos, net nebuvo pristatyti. Politikė abejoja, kad į aplinkos ministrus siūlomas, anksčiau Laisvės partijai priklausęs, P. Poderskis tinkamai atstovaus „aušriečių“ poziciją. Parlamentarė įsitikinusi, kad tai yra socialdemokratų pasiūlytas kandidatas, nelabai kažką turintis bendro su jos atstovaujama partija.
„Aš manau, kad tai socialdemokratų kandidatas“, – Eltai pripažino A. Širinskienė.
Politikė tikina, kad jai daugiausiai abejonių kelia tai, kad P. Poderskis nelabai ką turi bendro su aplinkosauga.
„Jo visas gyvenimas buvos susijęs labiau ne su gamtos saugojimu, o su naudojimusi gamtos resursais. Nes jis iš esmės su statybų reguliavimu visada dirbo. Tai tų klausimų tikrai yra daug“, – pripažino ji.
Anot jos, didžiausia problema, jog kandidatūros į aplinkos ir teisingumo ministrus nebuvo niekaip pristatytos „Nemuno aušros“ frakcijai Seime.
„Aš tikrai pasigedau to derinimo, ypač paskutiniuose etapuose – jau P. Poderskį deleguojant ir tą kandidatą su labai spalvinga biografija, kurio net pavardės nesinori prisiminti. Laiko, aišku, nebuvo, bet aš manau, kad ta informacija frakcijai vis tiek turėjo būti pateikiama ir tuos ministrus mes turėjome žinoti. Ir aš manau, kad mes tų spalvingų asmenybių tada greičiausiai būtume net negirdėję ir nematę“, – pabrėžė A. Širinskienė.
„Todėl, aš manau, kad ir ministrams bus labai keblu dirbti. Nes aš, pavyzdžiui, tikrai nelabai jaučiu, kad P. Poderskis yra mūsų ministras“ , – pripažino ji.
Tuo metu kalbėdama apie kandidatą į teisingumo ministrus Rimantą Mockų politikė teigia šio asmens apskritai nežinojusi.
„Aš jo kaip teisininko visiškai nežinau, jis man nėra žinomas ir bendrai teisininkų bendruomenėje jis nėra plačiai žinomas. Tai, matyt, matysime darbus ir kažkaip vertinsime“, – sakė ji.
Todėl A. Širinskienė pabrėžia, kad apie komunikacijos problemas su partijos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu reikės dar kalbėtis frakcijoje.
„Kalbėjomės ir manau, kad dar frakcijoje kalbėsimės, nes kolegos, kuriems reikės keturis metus dirbti, kai jie nežino ministrų ir ministrai nėra pristatomi frakcijai, tai aš sunkiai tada įsivaizduoju darbą ir bendradarbiavimą su ministerijomis“, – sakė ji.
Stebisi R. Žemaitaičio sprendimu į aplinkos ministrus siūlyti T. Kovėrą
Politikė neslepia nuostabos ir dėl to, kad anksčiau į aplinkos ministrus „Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis buvo nutaręs siūlyti anksčiau reikalų su teisėsauga turėjusio Tomo Kovėros kandidatūrą. Visgi politikė svarsto, kad partijos pirmininkas apie šį kandidatą galimai neturėjo visos informacijos.
„Aš manau, kad ne visus faktus žinojo, nes kai aš salėje skaičiau jam seną Delfi tekstą apie kaltinimus, bandymus įsilaužti į butus, tai man susidarė įspūdis, kad tai jam buvo visiška naujiena“, – teigė A. Širinskienė.
„Galvoju, kad demokratija suveikė – kada partijos ar partijų pirmininkai kažką prasižiopso ar neįvertina rizikų, tai bent žiniasklaida parodo tas rizikas ir tai tikrai yra labai gerai“, – pabrėžė ji.
R. Žemaitaitis tikina, kad P. Poderskis yra „aušriečių“ pasiūlytas kandidatas į ministrus: čia nieko blogo nėra
„Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis nesureikšmina, kad į aplinkos ministrus siūlomas P. Poderskis teigia sulaukęs kvietimo dirbti Vyriausybėje iš paskirtojo premjero G. Palucko, o ne iš kvotą šiam postą turinčių „aušriečių“. Kaip aiškina politikas, G. Paluckas pirmasis su P. Poderskiu pasišnekėjo dėl techninių priežasčių, o ne dėl to, kad „Nemuno aušra“ socialdemokratams būtų perleidę vieną iš trijų ministerijų.
Kriminalo nėra.
„Čia nieko blogo nėra. Mes prieš mėnesį šnekėjomės, ar būtų variantas, kad jis (P. Poderskis – ELTA) būtų tarp kandidatų į kanclerius. O kai Sigito Podėno nepaskyrė bei Tomas Kovėra atsisakė – tai pirmadienį vakare galvojome, kas galėtų būti ministru, kas tiktų ir nebūtų ginčo tarp prezidento ir koalicijos. Pirmadienį dar anksti ryte tris kandidatūras apšnekėjome ir nusprendėme kalbinti Povilą“, – Eltai situaciją aiškino R. Žemaitaitis.
„Nuspręsta ir paskambinta Povilui. Jis atėjo 11 val., susitiko su Gintu, aš susitikau po to, nes tada (žurnalistams – ELTA) komentavau apie Tomą Kovėrą. Kol komentavau, Gintas susitiko su Povilu. Kriminalo nėra“, – aiškino „aušrietis“.
Pasak jo, svarbiausia buvo išspręsti kandidato į aplinkos ministrus klausimą, tad ir buvo imtasi net partijos viduje pasipiktinimą sukėlusių sprendimų.
„Mes matėme, kad reikia išspręsti klausimą, nes prezidentas toliau tyčiosis iš „Nemuno aušros“ kandidatų. Reikėjo imtis kitokio sprendimo, toks sprendimas ir buvo pateiktas“, – sakė jis dar kartą pažymėdamas, jog, jo nuomone, nieko keisto, kad pirmiausia su kandidatu į aplinkos ministrus pakalbėjo G. Paluckas.
„Natūralu, kad Gintas paskambina, ne aš premjeras esu“, – sakė jis.
Nesistebi, kad susilaukė kritikos iš A. Širinskienės
R. Žemaitaitis nesistebi, kad dėl tokio ministrų derinimo jam kritikos nepagailėjo ir artimiausi partijos kolegos. Viena iš „Nemuno aušros“ lyderių A. Širinskienė pareiškė sunkiai įsivaizduojanti tolesnį darbą su kandidatais į aplinkos ir teisingumo ministrus. Ji piktinosi, kad partijos kolegoms kandidatai nebuvo pristatyti. Be to, aiškino politikė, kyla abejonių ar anksčiau Laisvės partijai priklausęs, P. Poderskis tinkamai atstovaus „aušriečių“ poziciją.
„Teisingai pyktelėjo, niekas juk nežinojo, kad prezidentas šitaip elgsis ir atmetinės kandidatūras“, – sakė R. Žemaitaitis.
„Buvo viskas padaryta ekstra. Ji labai teisingai pasakė. Aš taip pat pasakyčiau, kaip taip galėjo būti. O kaip kitaip? Bet juk nespėsi per 15 minučių priimti sprendimo ir frakciją sušaukti. Diskusijoms progų buvo prieš tai, dabar nebuvo“, – teisinosi R. Žemaitaitis, nematydamas problemos ir tame, kad į „aušriečiams“ deleguotą ministeriją atsisėdo buvęs „laisvietis“.
„Nėra paradokso. Dabar prezidento teisė apsispręsti. Prezidentas pusantro mėnesio šaipėsi iš 186 tūkst. Lietuvos gyventojų, tai gavo kandidatą, kurį turi patvirtinti. Jei nepatvirtins, tada klausimas, ko pageidauja ir ko nori prezidentas“, – apibendrino parlamentaras.
Naujausi komentarai