Pereiti į pagrindinį turinį

Po nugriaudėjusio sprogimo Klaipėdoje esančiame gyvenamajame name – tyrimai

2021-09-28 10:15

Po sekmadienį ryte Jaunystės gatvėje esančiame gyvenamajame name nugriaudėjusio sprogimo vakar statinį apžiūrėjo paveldosaugininkų atstovas. Laukiama specialistų išvados, ar labiausiai nukentėjusiuose butuose galima gyventi.

Po nugriaudėjusio sprogimo Klaipėdoje esančiame gyvenamajame name – tyrimai
Po nugriaudėjusio sprogimo Klaipėdoje esančiame gyvenamajame name – tyrimai / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Išvedė visus žmones

Rugsėjo 26 d. apie 9 val. Jaunystės gatvės 12 name sprogo iš viryklės ištekėjusios dujos. Žmonės tuo metu buvo kitoje patalpoje, todėl nenukentėjo.

Sprogimas buvo toks stiprus, kad išvertė buto duris ir išdaužė langus, išdaužti šalia namo stovėjusių keturių automobilių langai, stiklo duženos apibraižė jų kėbulus.

Ugniagesiai iš namo išvedė 10 žmonių.

Valandą negalėję grįžti namo žmonės bandė atsitokėti nuo patirto išgąsčio.

Nuostoliai: sename name po sprogimo atsirado naujų įtrūkimų. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Maždaug po valandos jiems buvo leista grįžti į namus.

Istoriniame apraše statinys įvardijamas kaip prieglauda.

Pagalbos atsisakė

Tą patį rytą įvykio vietoje lankėsi už civilinę saugą atsakingas savivaldybės darbuotojas Žygintas Viršilas. Jis konstatavo, kad tai, kas įvyko, negali būti vadinama ekstremaliu įvykiu, o tiesiog įvykiu.

Buto savininkai ir nuomininkai savivaldybės pagalbos apgyvendinant kitame būste atsisakė.

"Buto savininkai sakė, kad jį buvo užleidę savo giminaičiams. Šeimos vaikai jau buvo išvežti pas gimines, suaugusieji rado kitą vietą apsigyventi", – pasakojo Ž.Viršilas.

Savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus patarėja Jurgita Drizgaitė teigė nemananti, kad pastatas ar jo dalys gali griūti. Grėsmės žmonių saugumui kol kas neįžvelgiama.

Žala: nuo sprogimo nukentėjo ir keli automobiliai. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Pastebėta įtrūkimų laikančiosiose sienose, bet nepanašu, kad tai būtų pavojinga.

"Žmonės patyrė stresą, toks įvykis – tikra nelaimė, kita vertus, gerai, kad visi gyvi ir net nesužeisti. Bute kol kas neįmanoma gyventi, juk išdužo langai. Reikės remonto. Kol pagamins naujus langus, gal ir tyrimas bus baigtas", – kalbėjo J.Drizgaitė.

Ekspertui mokės savininkas

Name bus atliekama statinio konstrukcijų dalinė ekspertizė. Ją atliks nepriklausomas ekspertas, kurį turės pasisamdyti būsto savininkas.

Veikiausiai už šį darbą savininkui teks pačiam sumokėti. Tikėtina, kad ši suma gali siekti tūkstantį ar daugiau eurų.

Galima tikėtis, kad ekspertui pateikti kvalifikuotą išvadą užtruks apie porą savaičių.

Savo atskirą tyrimą atliks ir dujininkai. Teigiama, kad po nelaimės pastebėta, kad buvo atsukti du dujų viryklės čiaupai.

Jau šiandien bus sudaryta komisija, kurią sudarys savivaldybės darbuotojas, Statybų inspekcijos specialistas bei paveldosaugininkas.

Saugo buvusią prieglaudą

Pastatas, kuriame įvyko sprogimas, – senas ir vertingas, mat yra dvaro komplekso dalis.

"2019 m. jis, kaip ir kiti Bachmano dvaro statiniai, buvo įtrauktas į valstybės saugomų vertybių registrą. Istoriniame apraše jis įvardijamas kaip prieglauda", – paaiškino Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas.

Laisvūnas Kavaliauskas / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Būtent todėl bet koks remontas turi būti derinamas su paveldo saugotojais.

Komisija pradės darbą nelaukdama eksperto išvadų, bus surinkti dokumentai, bet galutinę išvadą ji galės pateikti tik gavusi eksperto duomenis. Komisija nurodys nelaimės priežastis, įvertins namo konstrukcijų būklę ir nurodys priemones, kad būtų saugu name gyventi.

Namo administratorė yra būstų savininkų bendrijos pirmininkė Nijolė Bytautienė. Ji pasakojo, kad po sprogimo išryškėjo seni, anksčiau užglaistyti įtrūkimai, matyti tarpas tarp parapeto ir sienos.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų