„Lyginant metų pradžioje, kai mes fiksuodavom ir įvedus sumažintos taršos zonos mokestį, matome, kad automobilių, kertančių Senamiestį, sumažėjo apie 25–30 proc. Rugsėjo–lapkričio mėnesiais skaičiai buvo labai panašūs. Įvažiuojančių į Senamiestį buvo apie 40 tūkst.“, – kalbėjo transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.
Savivaldybė džiaugiasi, kad tranzitas per Senamiestį beveik išnyko, nors verslai skundžiasi, kad papildomas mokestis prisidėjo prie kai kurių verslų bankrotų. Dėl verslų skundų ir Rotušės aikštės rekonstrukcijos automobilių statymo kaina Rotušės aikštėje buvo sumažinta. Tuomet mašinų srautai vėl šiek tiek padidėjo.
„Kai liepos viduryje nustatėme, kad Rotušės aikštėje parkavimas kainuos vieną eurą, pastebėjome, jog atvažiuojančių į Senamiestį praleisti laiko padaugėjo. Kontrolieriai užfiksavo daugiau automobilių pačioje Rotušės aikštėje. Tačiau aplinkinėse gatvėse automobilių skaičiai išliko tokie patys. Gruodžio mėnesį, vykstant šventėms, automobilių skaičius buvo didesnis. Matome, kad jis išaugo net apie 20–30 proc.“, – teigė M. Matusevičius.
Tie, kurie vis dar važiuoja į Senamiestį su automobiliais, sako nesuprantantys, kaip veikia naujoji sistema. Pasak jų, kyla painiava, nes neaišku, kiek ir kur mokėti. Dar blogiau – sistema užfiksuoja automobilius ir išrašo baudas net ten, kur apmokestintos zonos nėra.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Aš irgi gavau baudą, nors mašiną statau už mokamos zonos ribų. Vėliau bauda buvo anuliuota, tad gal sistema vis dar tvarkoma. Bet nemanau, kad buvo problemų su pravažiavimais. Nežinau, kodėl reikėjo to dviejų eurų mokesčio,“ – savo patirtimi dalijosi gyventojas.
„Esu gavęs baudų. Bet jos buvo anuliuotos, greičiausiai dėl sistemos klaidos, nes, kiek mačiau, jie keitė kai kurias vietas, kameras ir pan. Po to, atrodo, sistema jau susitvarkė“, – pasakojo kaunietis.
Gyventojai pastebi, kad daug žmonių nesusigaudo, net jei nori susimokėti. Esą dar ir šiandien trūksta informacijos.
Nežinau, kodėl reikėjo to dviejų eurų mokesčio.
Dėl nesusigaudymo ar bandymo išvengti mokesčio savivaldybė skaičiuoja, kad išrašė tūkstančius baudų tiems, kurie nesusimokėjo sumažintos taršos zonos mokesčio.
„Iš pradžių buvo iki 8 tūkst. nesumokėtų mokesčių per mėnesį, dabar šis skaičius sumažėjo iki maždaug 5 tūkst. Tikrai nustebino, tikrai sistema nebuvo tokia sudėtinga, kad žmonės priprastų. Tiesiog manome, kad su kiekviena nauja sistema reikia susigyventi,“ – aiškino M. Matusevičius.
Baudos už mokesčių nesumokėjimą siekia 40 eurų, o pirmą kartą nusižengus – 20 eurų. Kauno senamiestis yra padalintas į dvi dalis ir skirtingas zonas. Visa Senamiesčio teritorija tapo „ruda zona“, kur įvažiavimas kainuoja du eurus, o Rotušės aikštė – „oranžinė zona“, kur automobilių statymas iki rekonstrukcijos pabaigos kainuoja vieną eurą.
Naujausi komentarai